תעשייה ופיננסים

ממונקו ועד קניה: כמה כסף צריך להיות לכם כדי להשתייך לאלפיון העליון?

עפ"י דו"ח של חברת הנדל"ן נייט פרנק, במונקו זקוקים להון של 8 מיליון דולר, בשוויץ 5.1 מיליון דולר ובארה"ב 4.4 מיליון דולר. הממצאים מדגישים כיצד המגפה הרחיבה את הפער בין המדינות העשירות והעניות: הסף במונקו גבוה פי 400 מאשר בקניה

חדשות חוץ 11:5026.02.21
לא קל להפוך להיות חלק מהאלפיון העליון באופן כללי, אך במונקו זה קשה במיוחד. דו"ח חדש שערכה חברת הנדל"ן נייט פרנק חישב כמה צריך להרוויח במדינות שונות כדי להפוך לחלק מהאלפיון העליון. לפי הדו"ח, במונקו צריך להיות בעלי הון של כ-8 מיליון דולר כדי להשתייך למועדון היוקרתי. התושבים בנסיכות גם לרוב לא משלמים מס הכנסה.

 

שוויץ וארה"ב מדורגות במקומות הבאים מבחינת שווי ההון הנדרש. בשוויץ צריכים להחזיק ב-5.1 מיליון דולר כדי להפוך חלק מהאלפיון ובארה"ב בשווי הון של 4.4 מיליון דולר. בסינגפור, המודרגת רביעית, מספיקים 2.9 מיליון דולר.

 

יאכטות במרינה של דובאי יאכטות במרינה של דובאי

 

הממצאים מדגישים כיצד המגפה הרחיבה את הפער בין המדינות העשירות והעניות. הסף שצריך לעקוף כדי להיכלל באלפיון העליון במונקו גבוה פי קרוב ל-400 פעמים מאשר בקניה, שדורגה אחרונה בין 30 המדינות שהשתתפו במחקר של נייט פרנק, ומספיקים בה הון של 20 אלף דולר כדי להיכלל באלפיון העליון של המדינה.

רולס רויס, סמל מעמד רולס רויס, סמל מעמד צילום: גטי אימג'ס

 

לפי הערכות הבנק העולמי, כ-2 מיליון אנשים בקניה נפלו מתחת לקו העוני בשל משבר הקורונה. לשם השוואה, 500 האנשים העשירים בעלם הוסיפו בשנה שעברה 1.8 טריליון דולר להונם המצרפי, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג. אינדונזיה, הפיליפינים והודו מדורגות גם בתחתית עם סף של 60 אלף דולר.

 

לפי הדו"ח, ארה"ב מובילה במספר עשירי העל שמתגוררים בה. במקביל, נרשמה עלייה בעשירים באזור אסיה והפסיפיק. שווי ההון המצרפי של המיליארדרים באזור עומד כעת על 2.7 טריליון דולר, כך לפי הנתונים שאספו בבלומברג – זינוק פי 3 לעומת השווי שלהם בסוף 2016. בסין הסף להיכלל באלפיון עומד על 850 אלף דולר, זאת בעוד שבהונג קונג צריך 2.8 מיליון דולר ובטייואן 1.5 מיליון דולר.

 

שווי ההון שצריך כדי להיכלל באלפיון העליון בכל מדינה

 

10. גרמניה: 2 מיליון דולר  

מייבאך, סמל העושר בגרמניה מייבאך, סמל העושר בגרמניה

 

9. צרפת: 2.1 מיליון דולר  

פריז פריז צילום: גטי אימג'

 

8. אירלנד: 2.6 מיליון דולר  

דבלין דבלין צילום: דוד הכהן

 

7. אוסטרליה: 2.8 מיליון דולר  

סידני סידני צילום: ויקיפדיה

 

6. הונג קונג: 2.8 מיליון דולר  

הונג קונג הונג קונג צילום: Google Maps

 

 5. ניו זילנד: 2.8 מיליון דולר  

אוקלנד אוקלנד צילום: spwise.com

 

4. סינגפור: 2.9 מיליון דולר  

סינגפור סינגפור צילום: שאטרסטוק

 

3. ארה"ב: 4.4 מיליון דולר  

מנהטן מנהטן צילום: שאטרסטוק

 

2. שוויץ: 5.1 מיליון דולר  

ברן, שוויץ ברן, שוויץ צילום: שאטרסטוק

 

1. מונקו: 7.9 מיליון דולר  

מונקו מונקו

x