ועידת לונדון

ועידת לונדון

"הסטארט־אפים הציעו פתרונות לבעיות מפתח"

במסגרת ועידת לונדון לטכנולוגיה וחדשנות הציגו יזמים ישראלים את חברות הסטארט־אפ שלהם בפני נציגי קרנות הון סיכון. בין המשקיעים הפוטנציאליים: ענקית הקמעונאות הבריטית טסקו וקרן JVP הישראלית. פיונה דרמון מ־JVP: "מדגם מייצג של תעשיית הטכנולוגיה הישראלית"

רן אברמסון 08:1721.11.16

ועידת לונדון לטכנולוגיה וחדשנות 2016 של "כלכליסט" הפגישה יזמים של חברות סטארט־אפ ישראליות עם נציגי קרנות הון סיכון. במסגרת מפגשי הפיצ'ינג, שהתקיימו במתחם מרקט־טק, אשר הוקם לפני שנה ומאכלס כאלף חברות סטארט־אפ, הציגו היזמים את הסטארט־אפים שלהם בפני המשקיעים הפוטנציאליים.

טרם הוועידה, שהתקיימה בשבוע שעבר, הגישו החברות את מועמדותן להשתתפות באירוע, והמשקיעים בחרו אילו מהן ישמחו לבחון על סמך מידע שקיבלו עליהן.

בחמשת החדרים שבהם הציגו היזמים את החברות שלהם ישבו משקיעים בעלי התמחות בהשקעה בשלבים שונים בחיי החברה — משלב הסיד ועד סיבובים מתקדמים יותר.

 

לכנס הגיעו גם נציגי קרנות הון סיכון זרות, כמו פול ווילקינסון, סמנכ"ל הטכנולוגיה של טסקו לאבס, מעבדת החדשנות של ענקית הקמעונאות הבריטית טסקו, וניקולס שלנברג והינאל שאה מקרן קיימברידג' אסוסייטס.

 

עם המשקיעים הישראלים שהיזמים פגשו נמנים טדי שגיא, פיונה דרמון ונמרוד קוזלובסקי מ־JVP, טל ברנוח מקרן Disrupt וארז שחר מקרן קומרה.

פיונה דרמון מ־JVP סיפרה ל"כלכליסט": "האווירה בפגישות היתה חיובית. כל החברות שפגשנו פנו לשוק הבינלאומי והיו מדגם מייצג של תעשיית הטכנולוגיה הישראלית. מחברות בתחום הסייבר ועד לחברות רחפנים - כולן הציעו פתרונות לבעיות מפתח שקיימות כיום. המכנה המשותף להן הוא הצורך שלהן להישען על יכולות בתחום הביג דאטה, שהחברות הישראליות בולטות בו במיוחד".

 

פיונה דרמון ומלחם ג'ביי פיונה דרמון ומלחם ג'ביי צילום: אוראל כהן

 

לדברי ארז שחר מקומרה, "החברות היו מעניינות, הרמה שלהן גבוהה והמגוון היה רחב ואקלקטי. נראה שגם אם היזמים לא זכו לקבל מימון בשלב הזה, היו חשובים להם הפידבק והתובנות שהם שמעו מאנשי מקצוע ותיקים. גם משקיעים זרים שהיו איתי בחדר התרשמו מאוד".

 

היזמים שיצאו מהפגישות עם נציגי הקרנות החליפו רשמים עם אלה שטרם נכנסו - כדי לתת תחושה על האווירה בחדר ועל מצב הרוח של המשקיעים ולרמוז על השאלות שיישאלו.

 

מטבע הדברים המשקיעים והיזמים לא מסרו פרטים על תוצאות מפגשי הפיצ'ינג, אם כי ל"כלכליסט" נודע כי יש משקיעים שכבר קבעו פגישות המשך עם יזמים, ואלה עשויים להפוך שותפים שלהם לדרך.

 

יזמים ומשקיעים בוועידת לונדון יזמים ומשקיעים בוועידת לונדון צילום: אוראל כהן

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x