כנס נשים יוזמות פברואר 2018

שרון טל, משכית: "היה לי משבר כשקייט מידלטון התחתנה, כי לא עשיתי את השמלה שלה"

טל, המעצבת הראשית של בית האופנה "משכית", עבדה בזמנו אצל המעצב אלכסנדר מקווין, בית האופנה שהכין את השמלה של דוכסית קיימברידג', אלא שזה היה אחרי ששבה לישראל

אורנה יפת 13:1725.02.18

"הרבה אנשים שאלו אותי למה אני לא מפתחת מותג אופנה חדש משלי? אמרתי שמבחינתי להביא מותג עם היסטוריה ולבנות אותו מחדש זה הרבה יותר מעניין", כך סיפרה שרון טל, המעצבת הראשית של בית האופנה "משכית", בכנס יוזמות 2018 של "כלכליסט" ובנק לאומי בשיתוף רשת עמל.

 


 

 

טל (35), שנולדה וגדלה בתל אביב ואמא לשתי בנות, תיארה איך הגיעה לתפקידה הנוכחי במסגרתו הוזמנה כבר ל-40 הרצאות בארץ ובעולם על העצמה ויזמות נשית. "סיימתי בהצטיינות לימודים בשנקר ועשיתי פרויקט אופנה שמשלב בין טכנולוגיה מתקדמת של עיצוב מוצר, לדרך הפרמיטיבית של עיצוב אופנה ביד", סיפרה.

 

עם הפרויקט היא עברה לגור עם בעלה בלונדון והתחילה לעבוד אצל המעצב אלכסנדר מקווין. בתוך כך התברגה כמעצבת ראשית לתחום הרקמות ועשתה את כל הבדים לתצוגות אופנה ולקולקצית החנויות. "אז הבנתי שרקמה זה לא רק חוט ומחט אלא לעצב בגד מחומרים אחרים", הוסיפה.

  

שרון טל מעצבת ראשית משכית שרון טל מעצבת ראשית משכית צילום: עמית שעל

 

כאשר מקווין התאבד טל הייתה בהריון מתקדם. "החלטתי שאת הלידה נעשה בישראל ונראה אחרי זה מה קורה. ילדתי. בעלי קיבל הצעת עבודה מפתה. נשארנו בארץ

והתמקדתי בלהיות אמא. בשנה שלאחר הלידה כתבתי על טרנדים באתר בינלאומי כדי לנסות להביא פאן קצת אחר של ישראל לעולם. ואז קייט מידלטון התחתנה וזה יצר לי משבר גדול, כי היא התחתנה עם שמלה של אלכסנדר מקווין. והשמלה היתה עשויה ברובה מרקמה אבל לא אני עשיתי אותה.

 

"הרגשתי פספוס עצום שעזבתי את בית האופנה אבל אז קיבלתי החלטה לחזור לעיצוב אופנה והתחלתי לחקור איזה אפשרויות יש לי בארץ. הבנתי שהאופציות לעבוד עם חברת מאס מרקט גדולה או לעשות מותג משלי.

 

הלכתי אחורה לשורשים שלי, אני חצי מרוקאית חצי טוריקה, ואז שמעתי על משכית. הגעתי לפגישה עם רות דיין שהייתה בת 94 (כיום היא בת 101) לפגישה של 8 שעות והיא קיבלה באותו יום רשיון נהיגה חדש והבנתי שהיא צעירה ברוחה.

 

"היא הסבירה לי שמשכית היתה חברה ממשלתית בשנות ה-50 ועם הזמן הפכה להצלחה בינלאומית מסחררת והמותג נמכר בבתי כלבו בינלאומיים ועשה שיתופי פעולה עם סאן לורן ומעצבי על. בתוך המחקר שלי הבנתי שאני רוצה להקים את משכית מחדש בישראל והתחלתי ללכת אחורה להבין מה מביא להם הצלחה והבנתי שזה מדינת ישראל עם האתרים ההיסטוריים והמרחב הגיאוגרפי שמייצר הרבה השראה".  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x