שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מילון כלכליסט
זמן טוב להשקעה בנדל"ן?
זמן טוב להשקעה בנדל"ן? 
צילום: pixabay
 

האם זהו זמן טוב להשקיע בנדל"ן? נדלן מאסטר עם סקירת האפשרויות העומדות בפני המשקיעים

מעוניינים להשקיע את כספכם בנדל"ן ותוהים איפה הכי כדאי להשקיע? להלן סקירה של האפשרויות המובילות נכון לשנת 2020 ועם הפנים קדימה לקראת 2021, כפי שריכזו עבורכם המומחים של נדלן מאסטר

בשיתוף נדלן מאסטר 12.10.20

ישנם כיום אפיקים רבים בהם ניתן להשקיע כסף, דוגמת שוק ההון, אג"ח, מטבעות דיגיטליים, השקעות חברתיות ועוד. אפשרות מומלצת נוספת היא השקעה בנדל"ן, אך כמו לקראת כל סוג אחר של השקעה גם להשקעות נדל"ן חשוב להתכונן בצורה נכונה.

 

למה להשקיע דווקא בנדל"ן?

קיימים סוגי השקעות רבים שיוכלו להניב רווחים, אך אם אתם מחפשים השקעה סולידית, יציבה וכזו שיכולה להניב לכם רווחים נאים לאורך הזמן, השקעה בנדל"ן היא אפשרות שכדאי לשים על השולחן. זה נכון שניתן להפיק רווחים גדולים בשוק ההון בזמן קצר וגם בסוגי השקעות נוספים, אך בדרך כלל גם הסיכון גדול יותר, במיוחד בתנאי אי-הוודאות שהביאה לחיינו מגפת הקורונה שנמצאת עימנו כבר כמה חודשים. השקעה בנדל"ן בתקופה הנוכחית כאשר קיימת אי וודאות קיצונית בשווקים עשויה לספק לכם מעט יותר ביטחון ורוגע יחסי ואף ניתן לשלב אותה עם השקעות אחרות בכדי לפזר סיכונים בצורה חכמה.

 

מהן האפשרויות המובילות כיום להשקעה בנדל"ן?

יש כיום 4 אפשרויות מרכזיות להשקעה בנדל"ן שכדאי לכל משקיע לבחון:• רכישת דירה להשקעה בישראל - במידה ויש בידיכם כסף פנוי, רכישת דירה להשקעה בישראל מהווה אופציה שצפויה להניב לכם תשואות ממוצעות סבירות לאורך הזמן. היתרונות של רכישת דירה בישראל למטרות השקעה כוללים בין היתר: תנאי מימון נוחים דרך הבנקים, שוק די יציב שנמצא בעשור האחרון במגמת עלייה, ובנוסף, הנכס נמצא קרוב אליכם פיזית וניתן להשגיח עליו ולנהל אותו די בקלות. דירות להשקעה משמשות בעיקר לצרכי השכרה והתשואה היא בעצם דמי השכירות החודשיים שמשולמים לכם על ידי שוכר הדירה. אפשרות נוספת היא כמובן לרכוש דירה ולמכור ברווח לאחר תקופה מסוימת בה נרשמה עלייה בשווי הנכס. החסרונות של אפיק השקעה זה כוללים חסמי כניסה גבוהים (מחירי הדירות בישראל גבוהים ביחס לעולם), מיסוי גבוה יחסית על דירה שניה ומעלה ותשואה שנתית נמוכה יותר בהשוואה לאפיקי השקעה אחרים (3-4% בממוצע). מחיר דירה ממוצעת בישראל עומד כיום על כ-1.5 מיליון שקלים, כשמחיר הכניסה לפי משכנתא מקסימאלית עומד על בסביבות 500,000 ₪ (30% מערך הנכס). יחד עם זאת, ניתן למצוא יישובים ושכונות שבהם דירות נמכרות בסכומים נמוכים יותר ומספקות תשואה נאה בשל הקרבה למוסדות אקדמיים, אזורי תעשייה מתפתחים, כבישים מרכזיים בהקמה, ביקוש עולה ועוד.

 

צילום: pixabay

 

• לרכוש נכס להשקעה בחו"ל - דירות להשקעה בחו"ל נחשבות לאפיק השקעה מבטיח במיוחד עבור משקיעים ישראלים. היתרון הברור של השקעה זו הוא חסם הכניסה הנמוך, שכן מחיריהם של מרבית הדירות המוצעות להשקעה במדינות שונות מעבר לים אינם עולים על 100 אלף דולר, גם באזורים מרכזיים ומבוקשים. התשואה על השקעה בדירות מסוג זה יכולה לעבור את ה-8% בשנה, כך שהרווח בחלק גדול מהמקרים נאה ומצדיק את ההשקעה. כמו כן, בחו"ל ישנן יותר אפשרויות לרכישת נכסים להשקעה ובמסלולים מגוונים יותר שמותאמים למשקיעים בעידוד המדינה, כגון Multi-Family (רכישה קבוצתית של מתחם מגורים לצרכי השכרה). החסרונות המרכזיים בהשקעה במדינה זרה הם היעדר הנגישות אל הנכס בשל המרחק והקושי היחסי לבחור את הנכס במידה ופועלים ללא ידע מקדים ו/או ליווי מקצועי.

 

• השקעה במשרדים - השקעה במשרדים נחשבת אף היא לנפוצה מאוד בתחום הנדל"ן (לפחות עד התפרצות מגפת הקורונה), כך שבשילוב מס רכישה נמוך ועלות כניסה נמוכה להשקעה (עד 500 אלף שקלים ברוב הפרויקטים) ניתן להשקיע ולקצור הפירות תוך זמן קצר יחסית. חשוב לציין כי עד להגעתה של הקורונה לחיינו בתחילת 2020, התשואה בתחום זה עמדה על בין 5% ל-8% בממוצע לשנה, אך בעקבות הקורונה והמעבר של רבים לעבודה מהבית הענף סובל מאי ודאות גבוהה ואת ההשפעה המלאה נרגיש כנראה רק בשנת 2021.

 

• קניית קרקע חקלאית להשקעה - מי שמעוניין בקצירת רווחים גדולים שעשויים להגיע בחלק מהמקרים גם לעשרות ומאות אחוזי תשואה וחושב להשקיע לטווח הזמן הארוך, קניית קרקע חקלאית בהליכי שינוי ייעוד עשויה להיות האפיק המתאים ביותר עבורו. עלות הכניסה להשקעה בקרקעות עומדת בממוצע על כ-250,000 ₪ ובתוכניות רבות ערך הקרקע עולה ומשתבח ככל שמתקרבים לרגע ההפשרה ולהפיכתה של הקרקע לזמינה לבניה. אומנם קיים סיכון לא מבוטל ששטח מסוים לא יופשר בסופו של דבר או שההפשרה תתעכב מספר שנים, אך אם רוכשים קרקע שנמצאת בהליכי שינוי ייעוד מתקדמים ובתוכניות שזוכות לדחיפה מהעיריות והמועצות המקומיות השונות, הרי שהשקעה עשויה להתברר כהשקעה חכמה עם סיכוי ל-"אקזיט" תוך מספר שנים.

 

ממה חשוב להיזהר כאשר משקיעים בנדל"ן?

השקעות נדל"ן אומנם מסתמנות ככדאיות ונדמה שרבים הנים ממציאות זו - המשקיעים, המתווכים, היועצים, אך למרבה הצער, גם השרלטנים הרבים שמציפים את התחום. אותם אנשים מנצלים לעיתים את אי הידיעה של משקיעים רבים, גובים מהם סכומים מנופחים בתמורה להשקעה מסוימת, מסתירים מהם מידע, מציגים בפניהם מצגי שווא (למשל, הצהרה על קרקע להשקעה שעומדת להיות מופשרת בטווח זמן קצר מאוד ולא ריאלי, תמונות והדמיות מפוברקות של דירות להשקעה בחו"ל כאשר במציאות הן נראות אחרת לגמרי, ארגון וניהול לא אחראי של קבוצות רכישה ועוד). כיום אין סיבה ליפול קורבן להחלטות לא נכונות או להתנהלותם של נוכלים, שכן רוב המידע זמין, נגיש ונמצא בהישג יד ברשת.

 

נדלן מאסטר – האתר שיעשה לכם סדר

אתר נדלן מאסטר – www.nadlanmaster.co.il הוא בדיוק האתר שכדאי לכם להיעזר בו לפני ביצוע השקעת נדל"ן כלשהי. האתר מכיל מידע מקיף ועדכני שרוכז ונכתב על ידי מומחי נדל"ן ואנשי מקצוע מובילים, במטרה להציג בפני המשקיעים הישראלים את תמונת המצב הנכונה על אפיקי ההשקעה השונים. זהו המקום לבדוק בו הצעות שונות לעומק, לבצע הצלבת נתונים חכמה ולקבל את ארגז הכלים המלא שיעזור לכם לבחור נכונה. בהצלחה!

 

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות