שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מילון כלכליסט
המדביר שמציל
המדביר שמציל 
צילום: freepik
 

המדביר שמציל חברת ההדברה עם אחריות על כל עבודה

אף אחד לא אוהב לגלות אצלו בבית - או בחנות, במשרד, בעסק וכו' - חרקים שעלולים להיות להעביר מחלות, צרעות מסוכנות, מכרסמים שגורמים נזקים ועוד בעלי חיים שאנחנו מעדיפים שיישארו הרחק מהמקומות שבהם אנחנו נמצאים. הפתרון המתאים, גם כדי למנוע את התופעה וגם אחרי שמופיעים בעלי חיים לא רצויים, הוא כמובן הדברה מקצועית. כשמחפשים חברה שמספקת את השירות יקר הערך הזה, כדאי לוודא שהיא מעניקה אחריות מלאה - וזהו גם אחד היתרונות של החברה הוותיקה המדביר שמציל

בשיתוף המדביר שמציל 31.08.20

מהי תקופת האחריות על ההדברות השונות?

באופן טבעי משך תקופת האחריות משתנה בהתאם למספר פרמטרים.פרמטר אחד הוא סוג החרקים. כך למשל עבור הדברת נמלים בדרך כלל האחריות תהיה לשנה ולכן כדאי לחדש את הריסוס בתדירות הזו. כשמדובר על לכידת מכרסמים אי אפשר כמובן להתחייב שלא יגיעו עכברים חדשים למקום שבו פועל הלוכד, אבל כן ישנה אחריות על הלכידה עצמה (ובנוסף תקבלו המלצות לגבי פעולות שונות שיקטינו למינימום את הסיכוי להופעת עכברים או חולדות נוספים).

 

הפרמטר השני הוא המקום שבו מתבצעת ההדברה. יש הבדל בין הדברה במבנה סגור להדברה בשטח פתוח, וגם גודל המקום משפיע - למשל כשיש צורך לבצע הדברה בבית ספר, מסעדה גדולה וכו'.

 

השיקול השלישי הוא שיטת הפעולה הנבחרת. חברת הדברה מקצועית יודעת לטפל בכל מפגע בשיטות שונות - למשל ריסוס, פיתיונות ג'ל, הדברה אקולוגית ועוד - והאימפקט של כל דרך פעולה תקף לפרק זמן אחר.

 

למה חשוב להתעקש על אחריות?

למרבה הצער יש לא מעט חאפרים שמציעים שירותי הדברה. דרישה בלתי מתפשרת לקבל אחריות מלאה על העבודה, בהתאם לנסיבות כמובן, היא אחת הדרכים היעילות להבחין בין חברה ותיקה כמו המדביר שמציל לבין מדבירים לא רציניים ואפילו כאלה שעלולים להיות מסוכנים בגלל שימוש בחומרים שאינם מאושרים לשימוש ע"י המשרד להגנת הסביבה.

 

חשוב מאוד להקפיד על אחריות מסודרת, על נייר רשמי, וכשהמסמך כולל את תאריך ביצוע ההדברה, את המהות שלה, את סוג החרקים שהיא אמורה לחסל, את החומרים שבהם נעשה שימוש וכמובן את משך האחריות.

 

על מה עוד חובה להקפיד כשבוחרים חברת הדברה?

רישיון בתוקף מטעם המשרד להגנת הסביבה הוא חובה נוספת עבור כל סוגי ההדברות. בנוסף מומלץ לבקש מנציגי החברה או מהמדבירים פירוט לגבי החומרים שבעזרתם מתבצע הטיפול במפגע.

 

המדביר שמציל חברת ההדברה עם אחריות על כל עבודה
המדביר שמציל חברת ההדברה עם אחריות על כל עבודה צילום: freepik

 

גם ותק באופן כללי בתחום וניסיון ספציפי עם בעל החיים שהגיע אליכם - תיקנים אמריקאים, תיקנים גרמנים, נמלים אדומות, טרמיטים, פרעושים, צרעות וכו' - הם עוד פרמטר מרכזי באיכות השירות שתקבלו. הסיבה לכך היא שכל הדברת מזיקים מחייבת היכרות טובה מאוד עם אותו חרק, בקיאות מעמיקה לגבי המקומות שבהם הוא עלול להימצא (שכמובן לא תמיד גלויים לעין), נתיבי התנועה שלו, ההרגלים שלו, האמצעים שבהם הוא משתמש כדי לשרוד והדרכים לעקוף אותם, ועוד.

 

באופן דומה גם לכידת עכברים וחולדות תושלם בהצלחה רק אם איש המקצוע שמגיע אליכם יודע לזהות מראש את המקומות שאליהם יגיעו המכרסמים הזעירים. רק כך הוא יכול להקדים אותם, ולפרוס מלכודות כך שהם לא יצליחו להתחמק.

 

עלות השירות

כמו בכל עסקה מכל סוג שהוא, גם הזמנת שירותי הדברה נבחנת גם על סמך התועלת וגם על סמך העלות - אם כי כדאי לזכור שבמקרים אלה, חישוב יחס העלות תועלת מבוסס על העובדה שההדברה תצליח והבית שלכם (או המשרד, המחסן, העסק וכו') אכן יהיו נקיים לחלוטין מאורחים לא רצויים.

 

בכל מקרה, גם כשאת ההדברה מבצע צוות מוסמך ומיומן, בשיטות מתקדמות ועם אחריות מלאה על הפעולה, המחיר לא חייב להיות גבוה. כך למשל עם המדביר שמציל תוכלו לסלק ג'וקים מבית קפה בעלות של החל מ-250 ש"ח, להדביר דירה של 3-4 חדרים עם מרפסת מנמלים במחיר של החל מ-200 ש"ח, לנטרל קן צרעות כולל במקרים מורכבים בעלות של עד 500 ש"ח, להדביר פרעושים בגינה ציבורית במחיר של 300-650 ש"ח וללכוד חולדות בבית פרטי גם בסוף השבוע בעלות של כמה מאות שקלים לכל היותר. אלו הן כמובן רק מספר דוגמאות מתוך המחירון המלא, שמבהיר באופן חד משמעי שבית נקי מחרקים, מכרסמים, צרעות, דבורים וכו', באחריות מלאה, הוא דבר שניתן להשיג במחיר סביר לחלוטין.

 

צריכים שירותי הדברה? הזמינו את חברת המדביר שמציל: https://www.ha-madbir.co.il

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות